TANÁCSADÁS, KÉPZÉS

TANÁCSADÁS, KÉPZÉS

PRACTIWORK® TANÁCSADÓI NAPOK VÁLLALATOKNAK
- A MEGISMERÉSRE ALAPOZVA -

A PractiWork® rendszer célja, hogy az O*NET tartalmi elemeire alapozva megvizsgálja a rendszert használó személy illeszkedését különböző munkakörökhöz, összesen 175 egyéni jellemző alapján, egyedi hardveres méréssel.
A következő nagyobb csoportokkal kapcsolatosan tartalmaz teszteket a rendszer:
  • Képességek: Az O*NET rendszerben definiált képességek sorolhatók ide, mérésük az O*NET leírásain alapul. A PractiWork® rendszer ugyanakkor bizonyos pontokon eltér az O*NETben definiáltaktól. A PractiWork® saját, objektív módszerekkel mért sztenderdekkel rendelkezik a pszichomotoros képességek esetében, ezért ezek esetében nem az O*NET kérdőívvel gyűjtött sztenderdjeit használja.
  • Alapkészségek: Az O*NET rendszerben definiált alapkészségeket sorolhatók ide.
  • Érdeklődés: Az O*NET rendszer az érdeklődés leírásához a Holland-féle rendszert használja. A PractiWork® rendszer a Holland modellen, és annak Hansen & Wiernik-féle kritikáján alapul. Így a PractiWork® rendszerében megjelenő munkaérdeklődés tulajdonképpen a Holland-modell továbbfejlesztése ként írható le.
  • Munkastílus: Az O*NET a személyiségvonásokat munkastílus néven integrálta a modelljébe. A PractiWork® rendszere a hagyományosnak tekinthető személyiségvonások elnevezést használja ezekre a konstruktumokra. Az O*NET modellben használt személyiségjellemzők párhuzamba állíthatók a személyiség ötfaktoros modelljével („Big 5”).
  • A PractiWork® rendszere a személyiség hatfaktoros modelljét használja (HEXACO). A rendszer további újdonsága, hogy gépi tanulásos módszerek segítségével képes a munkaköröket az alapján csoportosítani, hogy milyen mértékben szükséges egy adott munkakörhöz egy adott személyiségprofil. A PractiWork® rendszer a munkaköröket 16 nagyobb csoportba sorolja, és képes arra, hogy az egyén tipikus személyiségjellemzői alapján előre jelezze, a közel 1000 munkakörből melyik illeszkedik leginkább az egyén legfontosabb vonásaihoz.
A munkaerő jelentette kihívások első lépése a munkaerő megismerése, ami objektív mérési módszerekkel megtehető. Azonban ezt a lépést egy olyan tanácsadási folyamatnak kell követnie, amely során a résztvevők az információkat képesek lesznek önmaguk számára kedvező módon felhasználni. Erre szolgálnak a PractiWork® tanácsadói napok.
A PractiWork® tanácsadói napok újszerű megközelítése abban áll, hogy ötvözi a hagyományos tanácsadói módszereket a PractiWork® által fejlesztett eszközparkkal, melyek alkalmazásával méréseket végzünk és objektíven értékeljük a felmért adatokat.
A csoportvezetők számára kulcsfontosságú a hatékony munkavégzés és a csoport teljesítményének maximalizálása. A dinamikusan változó munkakörnyezetben elengedhetetlen, hogy a vezetők megfelelő eszközökkel rendelkezzenek arra, hogy felmérjék és fejlesszék a csoporttagok képességeit, és megértsék a különböző csoportfolyamatokat.
A PractiWork® segítségével a csoportvezetők képet kaphatnak arról, hogy a csoport mely tagjai rendelkeznek azokkal a készségekkel és képességekkel, amelyek a sikeres teljesítményhez szükségesek.
Az eredmények felhasználásával a csoportvezetők képesek személyre szabottabb támogatást nyújtani a csoporttagoknak. Az erősségek kiemelése és az esetleges fejlesztendő területek azonosítása révén a vezetők javíthatják a csoportdinamikát.
Azáltal, hogy jobban megértik a csoporttagok képességeit és preferenciáit, könnyebben tudnak olyan csoportstruktúrát és munkamegosztást kialakítani, amely optimalizálja a teljesítményt és elősegíti a harmonikus együttműködést. Emellett nagyobb eséllyel lesznek képesek felismerni a kiégés jeleit.
A tanácsadás fő tartalmi elemei:
  • A munkahelyi képességek, készségek, személyiségvonások szerepe a teljesítményben
  • A munkaköri illeszkedés fogalma, jelentősége
  • A képességek, készségek objektív felmérésének szerepe, fontossága
  • A PractiWork® képességmérő rendszer tesztjeinek kitöltése, és annak megismerése, milyen élményt jelent a mérés, és hogyan fokozhatja a munkahelyi elköteleződést
  • A PractiWork® mérési módszertan megismerése
  • A PractiWork® rendszer eredményének megismerése
  • A PractiWork® eredményeinek gyakorlati felhasználhatósága
  • Az eredménylap megismerése
A tanácsadás fő célja megismertetni az objektív mérőrendszer használatával járó előnyöket a csoportvezetők számára. A vezetők megismerhetik a mérési módszertant, annak eredményeit, és a felhasználhatóságát például a képzéstervezésben, a karriertervezésben vagy esetlegesen a kiégést előrejelző tényezők felismerésében.

HASZNOSSÁG

A résztvevőknek: jobb vezetőkké válhatnak, ez fokozza a kompetenciaérzetet és a megbecsültséget.
A vállalatnak: hozzájárul a középvezetők szakmai fejlődéséhez, növelve ezzel a vállalat versenyképességét és sikerességét.
Ajánljuk:
A modern munkahelyek folyamatosan változó környezete, az állandó verseny és az új kihívások mind a munkavállalók, mind a munkahelyek számára komoly megterheléssel járnak. A munkavállalók számára komoly stresszt jelenthet az, ha olyan feladatokat kell ellátniuk, amelyek megoldásához nem rendelkeznek a megfelelő személyes háttérrel. Ez ugyanúgy fakadhat alul, mint túlképzettségből.
A mentálhigiénés tanácsadói nap során a PractiWork® rendszerrel azonosításra kerülnek a munkavállaló személyes jellemzőiből származó stresszforrások, ami lehetőséget ad arra, hogy egy jól időzített intervenció révén elkerülhető legyen a komolyabb probléma.
A felmérés és tanácsadás segíti a jól teljesítő csoportok létrehozását, az egészséges munkakörnyezet megteremtését, ami csökkenti a szervezetben a hiányzásokat, betegszabadságokat, a fluktuációt, és hozzásegíti a szervezetet egy pozitív munkáltatói márka kialakításához.
A tanácsadás fő tartalmi elemei:
A tanácsadás időtartamát tekintve 5 óra, és az alábbi témaköröket érinti:
  • A munkahelyi képességek, készségek, személyiségvonások szerepe a teljesítményben
  • A munkahelyi stressz fogalma, szerepe
  • A munkaköri illeszkedés fogalma, fontossága
  • A PractiWork® képességmérő rendszer tesztjeinek kitöltése
  • A munkahelyi mentálhigiénéhez kapcsolódó legfontosabb eredmények értelmezése
A tanácsadás fő célja megismertetni a résztvevőkkel különböző lehetséges stressz-forrásokat, elsősorban a feladatvégzésből fakadóakat, és azok kezelésének a lehetőségeit. Így a tanácsadás hozzájárhat a munkavállalók munkahelyi teljesítményének javításához azáltal, hogy mentálisan egészségesebb és kiegyensúlyozottabb állapotba kerülnek.

HASZNOSSÁG

A résztvevőknek: jobb vezetőkké válhatnak, ez fokozza a kompetenciaérzetet és a megbecsültséget.
A vállalatnak: hozzájárul a középvezetők szakmai fejlődéséhez, növelve ezzel a vállalat versenyképességét és sikerességét.
Ajánljuk:
Az onboarding, vagyis az új munkavállalók beillesztési folyamata, kulcsfontosságú a sikeres és hatékony munkavállalói integráció érdekében. Emiatt kiemelten fontos ennek a folyamatnak az elősegítése mind a munkavállalók, mind a munkaadók szempontjából, hiszen az előnyök mindkét fél számára kölcsönösek.
Az onboarding nem csupán egy adminisztratív folyamat, hanem egy stratégiai eszköz, amely hozzájárul a munkavállalók sikeres integrációjához és a vállalati célok eléréséhez. Az új dolgozók beillesztésébe való befektetés hosszú távon mind a munkavállalók elégedettségét, mind a vállalat hatékonyságát és sikerességét növeli.
A PractiWork® módszertan használatával megismerhető, hogy a munkavállalók személyes jellemzői milyen munkakörökhöz, vagy munkacsoportokhoz facilitálhatják leginkább az illeszkedést.
Egy megfelelően támogatott onboarding folyamat segíti a gyorsabb beilleszkedést, így a munkavállalók rövidebb idő alatt válnak teljes értékű csapattagokká. Ez növeli a munkavállalói magabiztosságot, segíti a kapcsolatok kiépítését. Egy jól szervezett, átgondolt beillesztési program azt mutatja, hogy a vállalat értékeli és támogatja alkalmazottait, ami növeli a munkahely iránti elkötelezettséget.
A tanácsadás fő tartalmi elemei:
A tanácsadás időtartamát tekintve 5 óra, és az alábbi témaköröket érinti:
  • A munkahelyi képességek, készségek, személyiségvonások szerepe az onboarding folyamatban
  • A munkaköri illeszkedés fogalma, fontossága az onboarding folyamatban
  • A PractiWork® képességmérő rendszer tesztjeinek kitöltése
  • A feltárt jellemzők transzferálhatósága az onboarding folyamatba
A tanácsadás fő célja annak elősegítése, hogy az új munkavállalók gyorsabban és hatékonyabban legyenek képesek arra, hogy a munkakörükhöz tartozó feladataikat el tudják látni.

HASZNOSSÁG

A résztvevőknek: jobb vezetőkké válhatnak, ez fokozza a kompetenciaérzetet és a megbecsültséget.
A vállalatnak: hozzájárul a középvezetők szakmai fejlődéséhez, növelve ezzel a vállalat versenyképességét és sikerességét.
Ajánljuk:
Minden szervezet hosszú távú sikeressége az alkalmazottak teljesítményétől függ. Emiatt létkérdés, hogy a szervezet megtalálja és megtartsa azokat a munkavállalókat, akik hosszú távon képesek lesznek a magas teljesítmény elérésére. Hogyan fejleszthető a munkavállalók motivációja?
Erre kínál megoldást a PractiWork® méréssel támogatott önismereti tanácsadói nap. A nap célja, hogy a munkavállalók pontos képet kapjanak önmagukról, a saját képességeikről, készségeikről, erősségeikről és gyengébb, fejlesztendő pontjaikról, mind fizikai, mind mentális, pszichés képességeikről egyaránt. A folyamat kölcsönöz a tréningek módszertanában, kiemelt jelentősége van a szakértői visszacsatolásnak és a kognitív feldolgozásnak.
A tanácsadás fókuszában az önismeret áll, amelynek módszere a PractiWork® mérés. Azonban egy ilyen alkalom nem egyenértékű egy teljes önismereti foglalkozással, célja az egyén szempontjából az önreflexió beindítása, és a tudatosabb élet kialakítására való törekvés, a saját kompetenciák objektív megismerésével.
A tanácsadás fő tartalmi elemei:
A tanácsadás időtartamát tekintve 5 óra, és az alábbi témaköröket érinti:
  • Az önismeret jelentősége
  • A személyészlelés sajátosságainak megismerése
  • Visszajelzés adása és kapása
  • Önismeret fejlesztése
  • A munkaérdeklődés fogalma, szerepe, összefüggései a személyiséggel
  • A képességek, készségek szerepe a munkavégzésben
  • Objektív képesség- és készségfelmérés, erről visszajelzés
A tanácsadás fő célja segíteni a résztvevőket abban, hogy jobban megértsék saját személyiségüket, erősségeiket, gyengeségeiket, értékeiket és motivációikat. Ez javítja az önbizalmukat, segít számukra reális célokat kitűzni az egyéni fejlődésükkel kapcsolatosan.

HASZNOSSÁG

A résztvevőknek: jobb vezetőkké válhatnak, ez fokozza a kompetenciaérzetet és a megbecsültséget.
A vállalatnak: hozzájárul a középvezetők szakmai fejlődéséhez, növelve ezzel a vállalat versenyképességét és sikerességét.
ESETTANULMÁNY

Kérdése van? Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Üzenj nekünk!

A megadott információk alapján keresni fogunk:

Név:
E-mail:
Telefon:
Cégnév:
Üzenet:
 
+36 21 345 7060reszletek@practiwork.hu1037 Budapest, Jablonka út 103.
© Copyright PractiWork Zrt. 2024 ALL RIGHTS RESERVED